... ... Cap de Formentor | Podróżować to żyć
26 kwietnia, 2021

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

Cap de Formentor

Cap de Formentor to ponoć (ja się pod tym podpisuję) najpiękniejszy zakątek Majorki. Znajduje się na północno – zachodnim krańcu wyspy i jest swoistym przedłużeniem pasma gór  Serra de Tramuntana.

Cap de Formentor, Majorka

Dla stacjonujących na południu wyspy jest to dość długa wyprawa, jednak zapewniam, że warto! Kierujemy się najpierw na Port de Pollença, a stamtąd już znaki pokierują nas na Cap de Formentor.

Trasa na Cap Formentor

Trasa z Port de Pollença na czubek półwyspu wynosi niecałe 20 km. Zapewniam, że jest to prawie 20 km zapierających dech w piersiach widoków! Droga jest górzysta, kręta, a po drodze musimy zaliczyć kilka punktów widokowych.

Najważniejszym z nich jest Punta de la Nao. Moim zdaniem to tutaj widok jest najpiękniejszy. Można podziwiać strome klify spadające wprost do morza, fale morskie rozbijające się o ich podnóża oraz wysepkę El Colomer. Zobaczcie sami, czyż ten widok nie jest wspaniały? To niewiarygodne, jak natura ukształtowała ten malutki zakątek świata…

Cap de Formentor, Majorka  

   

Podczas trasy przez półwysep warto zatrzymać się również przy jednej z plaż, zejść stromym zboczem w dół i zakosztować kąpieli w przejrzystej wodzie.

Cap de Formentor, Majorka   Cap de Formentor, Majorka

Ostatni etap trasy to fascynujące serpentyny 🙂

Cap de Formentor, Majorka

A po drodze można spotkać zbłąkaną zwierzynę, więc bądźcie ostrożni podczas jazdy 🙂

Cap de Formentor, Majorka

Na czubku półwyspu znajduje się latarnia morska z 1860 roku, obecnie przerobiona na restaurację.

Cap de Formentor, Majorka

Z punktu widokowego w pobliżu latarni możemy podziwiać skaliste ściany półwyspu. To taką trasę pokonaliśmy… Pięknie, prawda?

Cap de Formentor, Majorka

Patrząc natomiast w dal, w stronę, gdzie kończy się ten niebiański kawałek lądu, możemy podziwiać już tylko bezkresne, turkusowe morze. Przy dobrzej pogodzie w oddali majaczy Minorka.

Cap de Formentor, Majorka   DSC01105

Mam nadzieję, że ten wpis przekonał Was, że Cap de Formentor należy wpisać na listę miejsc obowiązkowych do zwiedzenia jeżeli planujecie wakacje na Majorce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zjawiskowym wybrzeżem Porto Torres

Dzisiaj krótko o Porto Torres. Dlaczego krótko? Bo miejsce to jest tak piękne, że komentarz...

Zamknij