... ... Jungle Tour Cancun | Podróżować to żyć
24 kwietnia, 2021

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

Jungle Tour Cancun

Dzisiaj chciałabym polecić coś, co na pewno przysporzy wielu wrażeń każdemu uczestnikowi. To wspaniała, pełna radości zabawa pod okiem przewodnika.

Co mam na myśli? Jungle Tour!
Jungle Tour mapa

A co to takiego? To nic innego, jak wyprawa motorówkami po zakamarkach Nichupte Lagoon. Tak, tak, kierujemy motorówkami sami! Ale bez obaw, nie zgubimy się, ponieważ na czele pędzi przewodnik, za którym podążamy w szeregu.


Zresztą zobaczcie, jak to wygląda, na filmiku (niestety nie mojego wykonania, ale pobrany z oficjalnej strony organizatora, którą możecie odwiedzić pod adresem Jungle Tour Cancun):


Czy kierowanie motorówką jest trudne? Nie! W jedną stronę prowadził motorówkę mój chłopak, ale nie byłabym sobą, gdybym nie spróbowała sama, więc z powrotem gnałam jak szalona 🙂 Oczywiście nie obyło się bez wypadku… A mianowicie wjechałam w przybrzeżne krzaki, ale i my, i motorówka wyszliśmy z tego bez szwanku 🙂 Oczywiście, aby zasiąść za kierownicą motorówki, trzeba mieć ukończone 18 lat.Na samej wyprawie wycieczka się nie kończy. Trasą decelową bowiem jest rafa koralowa, gdzie możemy posnorkligować. Sprzęt do snorklingu dostajemy od przemiłego przewodnika, zakładamy okulary, płetwy, zagryzamy rurkę i… wskok do wody! Widoki: przecudne! Rafa koralowa jest oszałamiająca! Mieniąca się tysiącami kolorów, delikatnie poruszająca się w rytm fal powoduje zachwyt u każdego. Do tego setki rybek w kolorach tęczy przemykających obok nas, czasami delikatnie muskających nasze ciało… Wrażenia niezapomniane!


Dlatego polecam tę rozrywkę każdemu. Czas trwania około 2,5 godzin:
– ok 40-50 minut rejsu w jedną stronę,
– potem przygotowania do snorklingu (założenie osprzętu, instrukcje ze strony opiekuna),
– około 35-45 minut pływania w okolicach raf w towarzystwie tropikalnych ryb,
– ok 40-50 minut rejsu powrotnego.

Cena: $45 we wrześniu 2014, ale zawsze można coś utargować 🙂
Uwaga (aby zapobiegnąć zaskoczeniu)! – w cenę biletu zazwyczaj nie jest wliczony podatek przeznaczony na ochronę rafy koralowej (w 2014 roku wynosił on $10), który jest płacony w kasie przy kontroli biletów wejściowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Chichén Itzá – śladami Majów do jednego z siedmiu nowych cudów świata

Oczywiście, będąc w Meksyku na Jukatanie, nie można rzucić się jedynie w wir zabawy. Nie...

Zamknij