... ... Jungle Tour – wspaniała zabawa i niezapomniane wrażenia! – Podróżować to żyć
31 stycznia, 2024

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

Jungle Tour – wspaniała zabawa i niezapomniane wrażenia!

Dzisiaj chciałabym polecić coś, co na pewno przysporzy wielu wrażeń każdemu uczestnikowi. To wspaniała, pełna radości zabawa pod okiem przewodnika.

Co mam na myśli? Jungle Tour!

A co to takiego? To nic innego, jak wyprawa motorówkami po zakamarkach Nichupte Lagoon. Tak, tak, kierujemy motorówkami sami! Ale bez obaw, nie zgubimy się, ponieważ na czele pędzi przewodnik, za którym podążamy w szeregu.

Oficjalna strona operatora: Jungle Tour Cancun

Czy kierowanie motorówką jest trudne? Nie! W jedną stronę prowadził motorówkę mój chłopak, ale nie byłabym sobą, gdybym nie spróbowała sama, więc z powrotem gnałam jak szalona 🙂 Oczywiście nie obyło się bez wypadku… A mianowicie wjechałam w przybrzeżne krzaki, ale i my, i motorówka wyszliśmy z tego bez szwanku 🙂 Oczywiście, aby zasiąść za kierownicą motorówki, trzeba mieć ukończone 18 lat.

Na samej wyprawie wycieczka się nie kończy. Trasą decelową bowiem jest rafa koralowa, gdzie możemy popływać z maseczką. Sprzęt do snorklingu dostajemy od przemiłego przewodnika, zakładamy okulary, płetwy, zagryzamy rurkę i… wskok do wody! Widoki: przecudne! Rafa koralowa jest oszałamiająca! Mieniąca się tysiącami kolorów, delikatnie poruszająca się w rytm fal powoduje zachwyt u każdego. Do tego setki rybek w kolorach tęczy przemykających obok nas, czasami delikatnie muskających nasze ciało… Wrażenia niezapomniane!

Dlatego polecam tę rozrywkę każdemu. Czas trwania około 2,5 godzin:
– ok 40-50 minut rejsu w jedną stronę,
– potem przygotowania do snorklingu (założenie osprzętu, instrukcje ze strony opiekuna),
– około 35-45 minut pływania w okolicach raf w towarzystwie tropikalnych ryb,
– ok 40-50 minut rejsu powrotnego.

Cena: $45 we wrześniu 2014, ale zawsze można coś utargować 🙂

Uwaga (aby zapobiegnąć zaskoczeniu)! W cenę biletu zazwyczaj nie jest wliczony podatek przeznaczony na ochronę rafy koralowej (w 2014 roku wynosił on $10), który jest płacony w kasie przy kontroli biletów wejściowych.