... ... Xel-Ha Park | Podróżować to żyć
24 kwietnia, 2021

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

Xel-Ha Park

Miejsce, które chciałabym Wam dzisiaj przedstawić, to bardzo przyjemny park rozrywki, w którym można spędzić bardzo leniwy dzień.

Miejsce nosi nazwę Xel-Ha, co w języku Majów oznacza „wejście do wody”. To bardzo trafiona nazwa, ponieważ park znajduje się w przepięknej zatoce Morza Karaibskiego, będącej naturalnym akwarium, gdzie można podziwiać bujną faunę i florę.

Xel-Ha na mapie

Tuż przy wejściu witają nas przepiękne, kolorowe papugi. Patrzą na nas dumnie z gałęzi drzew, a nasze oczy nie mogą się wręcz oderwać od ich cudnego upierzenia.

Xel-Ha

Weszliśmy… Co dalej? Co można robić w tym cudnym parku?

Mapa Xel-Ha

Zależy co kto lubi.

Wielbiciele leżakowania mogą opalać się na plaży, poleżeć na hamakach, popływać w zatoce wykorzystując przeznaczone do tego dmuchane opony.

Miłośnicy spacerów mogą wybrać się na spacer dookoła zatoki. Ścieżki prowadzą przez lasek z bujną roślinnością. Park kryje mnóstwo ścieżek, korytarzy wodnych, basenów, lagun… Wyrazy zachwytu na twarzy wywołuje wypływająca z zarośli rzeczka z krystalicznie czystą wodą, gdzie można zobaczyć ławice przepływających kolorowych rybek. Wielbiciele snorklingu odkryją tam dla siebie raj na ziemi…

Xel-Ha

Uwaga: radzę zaopatrzyć się w dobry preparat przeciw komarom, inaczej zostaniemy zagryzieni! Podczas spaceru, oprócz krwiopijczych owadów, spotkać możemy mnóstwo jaszczurek oraz uroczych zwierzątek z rodziny szopów, nazywanych tam Coati. Coati nie boją się ludzi, z chęcią podchodzą, dają się pogłaskać i proszą o jedzenie, które można im podać ze specjalnych pojemników z karmą dla nich przeznaczonych, umiejscowionych przy ścieżkach spacerowych.

Xel-Ha

Xel-Ha

Xel-Ha

Dla bardziej aktywnych park oferuje wspomnianą już możliwość snorklingu, czy też pływanie z delfinami (za dodatkową opłatą oczywiście). Podczas naszej wędrówki dookoła zatoki (dla wielbicieli jazdy rowerem dobra wiadomość – w cenie biletu można wypożyczyć rower i zamiast spaceru udać się na przejażdżkę rowerową) można trafić na dodatkowe atrakcje, jak np zjazd do wody na linie czy (dla odważnych!) skok do wody ze skarpy!

Xel-Ha

Koniec naszej podróży dookoła zatoki wieńczy przejście przez tzw. Ścieżkę Wiatrów, czyli ruchomy most na wodzie.

IMG_2194

Przed wejściem na most można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pod     kamiennym napisem Xel-Ha plus aktualny rok.

Hel-Ha

A jak z jedzeniem? Pełna oferta barów i restauracji w cenie biletu!

Skoro o biletach mowa… W cenę biletu, który kosztuje ok 89 USD (oczywiście zawsze można się potargować, jeżeli rezerwacji dokonujemy u pośrednika lub zarezerwować taniej online Xel-Ha online) wliczone mamy:

  • wstęp oczywiście
  • większość atrakcji, czyli plażowanie, leżakowanie, pływanie w zatoce wraz z możliwością korzystania z opon dmuchanych oraz kapoków
  • zjazdy na linie do wody
  • rowery
  • możliwość korzystania z hamaków
  • posiłki: w tym śniadanie w formie bufetu serwowane od 9:30 do 11:30, bufet z przekąskami od 11:30 do 13:00 oraz obiad od 13:30. Jedzenie naprawdę przepyszne, a wybór ogromny!
  • napoje: chłodzące, w tym również alkoholowe (piwa, drinki)
  • szafki na odzież, toalety, prysznice, parking

Czyli całkiem nieźle jak na cały dzień rozrywki 😉

Według mnie warto, ale oczywiście zadecydujecie sami.


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Isla Mujeres – wyspa bogini Ixchel

Isla Mujeres - z języka hiszpańskiego: Wyspa Kobiet... przepiękne miejsce, oddalone od Cancun o około...

Zamknij