... ... Xel-Ha – przepiękny park rozrywki dla każdego – Podróżować to żyć
31 stycznia, 2024

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

Xel-Ha – przepiękny park rozrywki dla każdego

Miejsce, które chciałabym Wam dzisiaj przedstawić, to bardzo przyjemny park rozrywki, w którym można spędzić bardzo leniwy dzień.

Miejsce nosi nazwę Xel-Ha, co w języku Majów oznacza „wejście do wody”. To bardzo trafiona nazwa, ponieważ park znajduje się w przepięknej zatoce Morza Karaibskiego, będącej naturalnym akwarium, gdzie można podziwiać bujną faunę i florę.

Tuż przy wejściu witają nas przepiękne, kolorowe papugi. Patrzą na nas dumnie z gałęzi drzew, a nasze oczy nie mogą się wręcz oderwać od ich cudnego upierzenia.

Weszliśmy… Co dalej? Co można robić w tym cudnym parku?

Zależy co kto lubi.

Wielbiciele leżakowania mogą opalać się na plaży, poleżeć na hamakach, popływać w zatoce wykorzystując przeznaczone do tego dmuchane opony.

Miłośnicy spacerów mogą wybrać się na spacer dookoła zatoki. Ścieżki prowadzą przez lasek z bujną roślinnością. Park kryje mnóstwo ścieżek, korytarzy wodnych, basenów, lagun… Wyrazy zachwytu na twarzy wywołuje wypływająca z zarośli rzeczka z krystalicznie czystą wodą, gdzie można zobaczyć ławice przepływających kolorowych rybek. Wielbiciele snorklingu odkryją tam dla siebie raj na ziemi…

Uwaga: radzę zaopatrzyć się w dobry preparat przeciw komarom, inaczej zostaniemy zagryzieni! Podczas spaceru, oprócz krwiopijczych owadów, spotkać możemy mnóstwo jaszczurek oraz uroczych zwierzątek z rodziny szopów, nazywanych tam Coati. Coati nie boją się ludzi, z chęcią podchodzą, dają się pogłaskać i proszą o jedzenie, które można im podać ze specjalnych pojemników z karmą dla nich przeznaczonych, umiejscowionych przy ścieżkach spacerowych.

Dla bardziej aktywnych park oferuje wspomnianą już możliwość snorklingu, zjazd do wody na linie czy skoki ze skarpy. Dla wielbicieli jazdy rowerem również jest dobra wiadomość – w cenie biletu można wypożyczyć rower i zamiast spaceru udać się na przejażdżkę rowerową.

Koniec naszej podróży dookoła zatoki wieńczy przejście przez tzw. Ścieżkę Wiatrów, czyli ruchomy most na wodzie. Przed wejściem na most można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pod     kamiennym napisem Xel-Ha plus aktualny rok.

A jak z jedzeniem? Pełna oferta barów i restauracji w cenie biletu!

Skoro o biletach mowa… W cenę biletu, który kosztuje ok 89 USD (oczywiście zawsze można się potargować, jeżeli rezerwacji dokonujemy u pośrednika lub zarezerwować taniej online Xel-Ha online) wliczone mamy:

  • wstęp oczywiście
  • większość atrakcji, czyli plażowanie, leżakowanie, pływanie w zatoce wraz z możliwością korzystania z opon dmuchanych oraz kapoków
  • zjazdy na linie do wody
  • rowery
  • możliwość korzystania z hamaków
  • posiłki: w tym śniadanie w formie bufetu serwowane od 9:30 do 11:30, bufet z przekąskami od 11:30 do 13:00 oraz obiad od 13:30. Jedzenie naprawdę przepyszne, a wybór ogromny!
  • napoje: chłodzące, w tym również alkoholowe (piwa, drinki)
  • szafki na odzież, toalety, prysznice, parking

Czyli całkiem nieźle jak na cały dzień rozrywki 😉

Według mnie warto, ale oczywiście zadecydujecie sami.