... ... O nas – Podróżować to żyć
31 stycznia, 2024

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

O nas

Każda podróż to nowe zapachy, nowe smaki, nowi ludzie, nowe widoki – nowe doświadczenia. Doświadczajmy życia i uczmy się kochać świat! My podróżujemy tyle, ile możemy i marzymy o podróży dookoła świata. Obecnie mieszkamy na Malcie i pokazujemy, jak wygląda życie na niej „od podszewki”. Rozgość się i zostań!

Zacznijmy jednak od początku… Nazywam się Agnieszka. Jestem typem niespokojnego ducha. Swoją pierwszą podróż odbyłam z rodzicami nad polskie morze. To też moje pierwsze wspomnienie z dzieciństwa – ja, malutki szkrab siedzący w dmuchanej łódeczce na plaży i otwierający oczy ze zdziwienia na widok łabędzi 🙂

Już jako dziecko chłonęłam książki podróżnicze i gromadziłam wycinki z gazet opisujące miejsca gdzieś tam, w świecie. Postanowiłam, że będę podróżować.

Wraz z Michałem – moim mężem, moim wsparciem i przyjacielem jednocześnie – podróżujemy tyle, ile możemy… na ile pozwala nam czas i finanse. Podróżujemy budżetowo wychodząc z założenia, że małe, przytulne hoteliki dają możliwość lepszego poznania danego miejsca niż turystyczne molochy… że posiłek z mieszkańcami w lokalnej knajpce daje nam szansę obcowania z nimi, „wsiąknięcia” w ich społeczność choć na chwilę… że odwiedzanie również tych nieturystycznych miejsc uczy tolerancji, rozumienia ludzi, poznania ich obyczajów, poczucia przynależności do ich grona. A to wszystko dopiero uczy nas świata.

W chwili obecnej mieszkamy na Malcie, gdzie prowadzimy malutką firmę organizującą wycieczki po mniejszej siostrze Malty – Gozo. Marzymy o wybudowaniu kampera i podróży dookoła świata. To jednak wymaga czasu i nakładu finansów. Zdajemy też sobie sprawę, że będziemy musieli realizować taką podróż etapami, pracując i sukcesywnie gromadząc środki na kolejne jej etapy.

Dlaczego kamper? Kamper pozwala na podróż niespieszną, bez polowania na tanie bilety w międzyczasie, bez ograniczeń. Daje poczucie wolności. Pozwoli nam zostać w danym miejscu tak długo, jak długo będziemy czuli wewnętrzną potrzebę. A o to właśnie chodzi w naszych wymarzonych podróżach. Pragniemy poznawać świat powoli – smakować go, delektować się nim. I dzielić się tymi wrażeniami z wami, a może nawet napisać o tym książkę!

Wiemy, że „chcieć to móc” i liczymy na to, że to marzenie niebawem się ziści.

Podróże we troje

A, póki co, chcielibyśmy podzielić się z Wami pewną nowiną!

Otóż niebawem nasza rodzina się powiększy i powitamy na świcie naszą Córeczkę ❤️. Wyczekaną, wymarzoną, która przewróci nasz świat do góry nogami. Przed nami rozpocznie się najtrudniejsza podróż – rodzicielstwo. Setki pytań kłębią się w głowie, a – póki co – jedno z naszej strony jest pewne: zrobimy wszystko, by nasza mała księżniczka była szczęśliwa.

Mamy nadzieję zaszczepić w niej miłość do świata i podróżowania i dać jej to, co najważniejsze – wspólnie spędzony czas.

Oczywiście, chwilowo nie planujemy podróży. Mała za bardzo już bryka w brzuszku. Do rozwiązania i tuż po nim będziemy pisać Wam o Malcie. Pomimo, że mieszkamy tutaj już 6 lat, to jest wiele miejsc, zagadnień, których nie zdążyliśmy opisać. Tak to już jest, że zawsze człowiek skupia się na tym, co dalej, pozostawiając na później to, co ma pod nosem. No i właśnie to „później” nastało. Teraz zaczynamy uskuteczniać podróże bliskie.

Ale nie będzie tak, że Malutka zmieni nasze podejście do podróżowania, o nie! Będziemy kontynuować naszą podróż przez życie i świat razem. Będziemy zwiedzać i odkrywać nowe zakątki wspólnie. Chcemy uczyć ją nowych smaków, ludzi, wspólnie doświadczać i poznawać. Będziemy pisać więcej o podróżach z dzieckiem – tych bliższych, i tych dalekich. Mamy nadzieję pokazać Wam, że pojawienie się maluszka w Rodzinie nie musi oznaczać końca podróży. Mamy nadzieję pokazać, że pasja może być przekazywana z pokolenia na pokolenie, a podróż z dzieckiem może być fantastycznym doświadczeniem. Oczywiście, w tej chwili wierzymy, że tak właśnie będzie! A wiara czyni cuda!

Zostańcie z nami i trzymajcie kciuki ❤️❤️❤️

Agnieszka i Michał Haremza