... ... Isla Mujeres – wyspa bogini Ixchel – Podróżować to żyć
31 stycznia, 2024

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

Isla Mujeres – wyspa bogini Ixchel

Isla Mujeres – z języka hiszpańskiego: Wyspa Kobiet… przepiękne miejsce, oddalone od Cancun o około 8 km. Całe 8 km wycieczki łodzią przez Morze Karaibskie. Każdy, kto wybierze się do Cancun musi tę wycieczkę wpisać w swój plan zwiedzania.

Podczas podróży podziwiamy niesamowicie mieniącą się w promieniach słonecznych błękitną morską wodę. W niektórych momentach tak przejrzystą, że można zauważyć setki kolorowych jak tęcza rybek, od których nie można oderwać wzroku. Z pewnością napotkamy po drodze inne stateczki z muzyką na pokładzie, tańczącymi ludźmi, śmiałków próbujących, często nieudolnie, uprawiać sporty wodne… Cała ta otoczka stwarza, że czujemy wakacje całą piersią i chcemy, aby ta chwila trwała wiecznie.

Prawie z każdej przystani w Cancun można wykupić wycieczkę na Isla Mujeres. Niektóre stateczki oferują dodatkowe atrakcje, np:

  • snorkling – Zdecydowanie polecam! Podwodny widok jest niesamowity, a nie potrzeba żadnych umiejętności, aby go spróbować. Rurkę i okulary do snorklingu otrzymujemy na statku, zakładamy kapoki i wskok do wody, aby stanąć oko w oko z kolorowymi rybkami.
  • objazd wzdłuż wyspy
  • obiad na zasadzie szwedzkiego stołu – warto się na to zdecydować, ponieważ cała wycieczka trwa kilka godzin i na pewno w tym czasie zdążymy zgłodnieć, a zakup posiłku w barze wcale nie wyjdzie taniej niż dodatkowa opłata do biletu
  • niektóre statki oferują tzw. open bar na statku, czyli nielimitowaną ilość napojów (w tym drinków alkoholowych); oczywiście opcja alkoholowa dostępna dopiero po zaliczeniu snorklingu 🙂 w drodze powrotnej, z uwagi na to, że pasażerowie nie mogą opuścić statku smutni, przybywa „pogotowie tequilowe”, czyli panowie przebrani za piratów, którzy wykonując dziki taniec przy akompaniamencie głośnej muzyki (króluje Lil Jon feat. LMFAO – „Drink”), wlewają drinki z tequili tym bardziej odważnym pasażerom prosto do gardła 😀 😀 😀

Bez względu na to, jaką opcję wycieczki wybierzecie, na pewno nie będziecie żałować, że się tam wybraliście. Najprostsza wycieczka zakłada jedynie transport na wyspę, pozostawienie pasażerów na głównej (przepięknej) plaży na klika godzin oraz powrót. Wycieczka z dodatkowymi opcjami zakłada pozostawienie pasażerów na kilka godzin na głównej plaży, a potem zaliczenie kolejnych punktów według planu.