... ... Popeye Village | Podróżować to żyć
27 grudnia, 2021

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

Popeye Village

Popeye Village – bajkowa wioska powstała na potrzeby filmu

Popeye Village, Malta

Jeżeli ktoś ma wolny dzień, który chciałby spędzić w dość leniwy sposób, może wybrać się do Popeye Village.

Wioska została zbudowana w roku 1979 na potrzeby filmu “Popeye”, do którego zdjęcia zostały nakręcone w roku 1980. W chwili obecnej przekształcona została w park rozrywki.

Oczywiście każdemu z Was nasuwa się w tym momencie pytanie o cenę i czy warto? Hmmm… Cena we wrześniu 2015 wynosiła 14,5 Euro dla osoby dorosłej. W cenę wliczone:

  • całodzienne zwiedzanie (można wchodzić do domków, ale o tym za chwilę)
  • ok 15 minutowy rejs łodzią dookoła zatoki (my mieliśmy pecha, ponieważ było dość wietrznie, w związku z czym łódki nie wypływały)
  • kubeczek (malutki) ponczu, który smakuje jak chyba wszystkim znana Sangria
  • 2 pocztówki
  • możliwość korzystania z parasoli słonecznych i leżaków
  • pokazy inspirowane scenami z filmu

Co ciekawego można zobaczyć w Popeye Village?
Mapka Popeye Village
Przede wszystkim kolorowe domki wybudowane na potrzeby filmu, do których można wejść. Ich wnętrza zostały wyposażone w różne przedmioty wykorzystywane podczas kręcenia filmu. Można tam znaleźć m.in. w pełni umeblowany pokój Popeyów, kuchnię, salon. Można wejść do urzędu pocztowego (oczywiście tego z filmu). Można wejść do kina i zobaczyć projekcję dotyczącą powstawania filmu.
Poza tym, po terenie wioski przechadzają się dumnie “aktorzy” udający postacie z filmu, z którymi można zrobić sobie zdjęcie.
Po spacerku można udać się na plażę i, korzystając z dostępnych tam leżaków, napawać się słońcem lub zażywać kąpieli w zatoce. Można przez chwilę poczuć się jak dziecko i skorzystać dmuchanych trampolin lub ślizgawek umieszczonych w zatoce.
Na miejscu dostępne są bary, gdzie spragnieni mogą napić się piwa, wody, czy co kto woli… a głodni mogą zjeść posiłek. Niestety… ceny są wysokie i to jest główny minus. Można oczywiście wnieść własne napoje oraz jedzenie na teren wioski (taka opcja dla oszczędnych :D)

Reasumując… czy warto? Według mnie nie. Stosunek jakości do ceny jest według mnie niski, ale oczywiście jest to rzecz gustu. Jeśli macie wolny dzień i trochę wolnej gotówki, można wioskę zobaczyć, na pewno jest to jakaś atrakcja. Jeśli jednak urlop jest za krótki lub wolimy bardziej oszczędną opcję, warto podjechać pod wioskę, gdzie z góry (bez wchodzenia na teren wioski) można zrobić sobie piękne zdjęcia na jej tle 🙂 A takie zdjęcie poniżej.

Popeye Village, Malta
Strona internetowa wioski wraz z aktualnym cennikiem tutaj: Popeye Village

Galeria pokazuje wioskę od środka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Popeye Village- w bajkowym świecie

Popeye Village - bajkowa wioska powstała na potrzeby filmu Jeżeli ktoś ma wolny dzień, który...

Zamknij