Polonnaruwa

DSCN5039

Do Polonnaruwy pojechaliśmy autobusem z Dambulli. Koszt 85 LKR (2,35 PLN). Zatrzymaliśmy się w Ruins View Holiday Resort. Warto nadmienić, iż hotel znajduje się tuż przy ruinach, ale tuż przy… wyjściu! (…)

Teraz o Polonnaruwie. Co właściwie mamy tam do obejrzenia? Tym razem posiłkuję się Wikipedią, ponieważ odda ona kwintesencję tego, co najważniejsze:

Polonnaruwa – zabytkowe miasto w Sri Lance. Po zniszczeniu Anuradhapury w 993 n.e. przez władcę hinduskiego Rajaraja Chola I dotychczasowa okresowa rezydencja królewska została przekształcona w stolicę. (…)

Wracając do mojej relacji. Po pierwsze, warto być ostrożnym. Chciałabym tutaj uczulić na naciągaczy. Bilet wstępu jest drogi. Kosztuje 25 USD (3500 LKR), czyli ok 96 PLN. Na swojej drodze napotkaliśmy wiele osób proponujących nam zaskakujący „deal”: zamiast kupować dwa bilety za 7000 LKR, zapłaćmy mu 6000 LKR, a on nas obwiezie po ruinach tuk-tukiem/busem czy innym pojazdem w zależności od oferenta. Uwaga: tutaj kilka istotnych szczegółów:

Czytaj dalej