... ... W tym roku święta będą inne niż zwykle! | Podróżować to żyć
28 grudnia, 2021

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

Llanberis, Walia

Llanberis, Walia

W tym roku święta będą inne niż zwykle!

Zrzut ekranu 2016-12-19 o 22.17.28

Wiem, że utarło się, by święta spędzać w rodzinnym gronie. W końcu to czas zadumy, refleksji nad życiem. To czas, w którym powinniśmy zwolnić, zapomnieć o codziennej gonitwie i zasiąść przy wigilijnym stole wraz z najbliższymi.

W ostatnich latach jednak wszechobecna komercja odbiera świętom ich naturalny urok. Mikołaje i choinki wiszące w sklepowych witrynach już od miesiąca, kolorowe bombki i stroiki, od których aż się mieni w oczach… ten cały przesyt powoduje, że do świąt jesteśmy już zmęczeni… świętami!

My w tym roku nie możemy świętować z najbliższymi. Cóż, jesteśmy z dala od kraju i musimy tutaj zostać aż do Nowego Roku. Postanowiliśmy jednak, że te święta będą dla nas szczególne. Spędzone nie przy wigilijnym stole w kręgu najbliższych, lecz kameralnie, we dwoje, w górach. Oczywiście, będzie kilka tradycyjnych potraw, będzie malutka choinka, będą prezenty 🙂 Nie będzie natomiast… zasięgu, internetu, telewizora i komputerów! Będzie niewielki hotel pośród gór, naturalny szum wiatru za oknem, świeże powietrze wdzierające się w nasze nozdrza, spacer górskimi ścieżkami, może towarzystwo zbłąkanych owiec… ciekawe czy przemówią ludzkim głosem w Wigilię?

To będzie ciekawe doświadczenie i czekam na te święta z utęsknieniem. Jakkolwiek byście nie planowali spędzać swoich świąt, życzę Wam, aby były one radosne, pełne uroku i niezapomniane!

A może się spotkamy? My będziemy w YHA Snowdon Pen-y-Pass w Walii.