... ... Trasa spacerowa od Għajn Tuffieħa Bay do Ġnejna Bay (Malta) | Podróżować to żyć
28 grudnia, 2021

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

Trasa spacerowa od Għajn Tuffieħa Bay do Ġnejna Bay (Malta)

Għajn Tuffieħa Bay to mojo ulubiona plaża na Malcie. Nie jetem miłośniczką spędzania długich godzin wylegując się na piasku – co to, to nie! Po chwili już mnie gdzieś nosi… Tuffieħa poza złocistym piaskiem ma do zaoferowania coś więcej – genialną trasę spacerową. Ścieżką ciągnącą się wzgórzami można dojść do kolejnej, mniej popularnej zatoczki – Ġnejna Bay.

Aby dostać się na złocistą plażę na dole, pokonać należy prawie 200 schodków, my jednak idziemy ścieżką wśród traw i krzewów…

… dochodząc do drugiej strony zatoki. W oddali majaczy usytuowany przy słynnej Golden Bay hotel Radisson Blue.

Idziemy dalej okrążając skalisty cypelek. Przedzieramy się ścieżką pomiędzy skałkami. Po drugiej stronie oczom naszym ukazuje się turkusowy kolor wody w zatoce. Prawda, że widok przepiękny?

Kierując się dalej wzdłuż ścieżki docieramy do maleńkiej zatoczki, którą upodobali sobie miłośnicy opalania topless 🙂 Przy pięknej, słonecznej pogodzie można natknąć się na rozkoszujących się promieniami słońca golasów 🙂

Ścieżka momentami robi się dość wąska i bywa stromo, wskazane zatem wygodne obuwie.

Stajemy u szczycie cypelka oddzielającego Għajn Tuffieħa Bay od Clay Cliffs.

Kierujemy się dalej w stronę Ġnejna Bay.

Ġnejna Bay to zatoczka lubiana przez lokalsów, którzy posiadają tam swoje garaże na łodzie. Garaże te, oprócz podstawowej funkcji, jaką jest przechowywanie łódek, pełnią również funkcję domków letniskowych. Poza łódką zazwyczaj na wyposażeniu takiego garażu znajduje się stół, krzesła, lodówka i grill. Mieszkańcy uwielbiają spędzać dni wolne oraz wieczory rozkoszując się w gronie rodziny oraz przyjaciół szumem fal, smakiem grillowanego mięsa oraz zimnego Ciska.

Na tym kończymy nasz spacer. Miejscowość Mgarr z licznymi przystankami autobusowymi oddalona jest o około 30 min spacerku po niezbyt uczęszczanej, przyjemnej spacerowo szosie. Gotowi na wędrówkę?


Może Cię zainteresuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Malta i Gozo – gdzie spać?

Gdzie spać na Malcie lub Gozo? Jaka lokalizacja będzie najbardziej odpowiednia? Odpowiedź nie jest oczywista.

Zamknij