Spacer z San Blas do Ramla Bay – Gozo

Kto nie lubi spacerować, ten ręka do góry! Ja osobiście uwielbiam. Jeśli do tego widoki zapierają dech w piersiach, to już osiągam pełnię zadowolenia.

Z San Blas do Ramli

Gozo, czyli mniejsza siostra Malty, ma do zaoferowania wiele cudnych tras spacerowych. Dzisiaj krótka relacja z jednej z nich – a mianowicie, zapraszam na spacer od San Blas do Ramla Bay 🙂

Cała trasa ma około 3 km, niech Was jednak to nie zmyli… zajmuje ona kilka godzin. Trasa jest trudna i zdecydowanie nie polecam osobom preferującym poruszanie się po płaskim podłożu.  Wymagane wygodne obuwie i dużo samozaparcia. Prowadzi przez skałki, wzniesienia, szczeliny. To nie jest trasa z przewodników.

Z San Blas do Ramli

Generalnie nie mieliśmy jej w planie. Podjechaliśmy autkiem do rozdroża, skąd mieliśmy udać się na leniwy spacer do San Blas, by tam podelektować się ciszą, piaskiem i szumem morza. Jakiś niespokojny duch kazał nam jednak zobaczyć, co kryje się za rogiem, za kolejną skałką, za kolejnym wzniesieniem. I tak oto odkryliśmy nieuczęszczaną, nieznaną okolicę, bezludne zatoczki z wodą tak przejrzystą, że można przejrzeć się niczym w lustrze.

Na naszej trasie spotkaliśmy zaledwie dwie osoby! Każda kolejna zatoczka wywoływała coraz to większe ochy i achy! Odkrywaliśmy nowe oblicze Gozo – takie kompletnie niezadeptane, dzikie, piękne!

Jestem wciąż pod wrażeniem i z pewnością udam się tam jeszcze wiele razy – po to, by odpocząć, by pokontemplować, by nacieszyć się sobą bez zgiełku i wifi (!)

A oto kilka zdjęć z wyprawy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Comino – najmniejsza, zamieszkana siostra Malty

Comino.... Maleńka wysepka Archipelagu Wysp Maltańskich, znana przede wszystkim z Błękitnej Laguny. Znajduje się w przesmyku pomiędzy Maltą a Gozo.

Zamknij