... ... Kup bliskim w prezencie… spełnienie marzeń! | Podróżować to żyć
29 grudnia, 2021

Podróżować to żyć

Mój blog o podróżowaniu.

Kup bliskim w prezencie… spełnienie marzeń!

Wielu z nas przez lata tworzy swoją własną listę marzeń. Dla jednych marzeniem jest skok ze spadochronem, dla innych podróż na Alaskę, a jeszcze inni skrycie marzą o księciu na białym rumaku. Jako podróżniczka zawsze tworzyłam swoją listę marzeń związaną z miejscami na mapie do odwiedzenia oraz doznaniami – mniej lub bardziej ekstremalnymi.

Nie wszystkie marzenia są realne do spełnienia, jednak spełnieniu wielu z nich możemy pomóc. I nie chodzi tutaj tylko o nasze własne marzenia. My naprawdę możemy pomóc spełniać marzenia innym!

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia w tym roku będą inne niż zwykle. Wielu z nas nie spotka się przy wigilijnym stole, jak to miało miejsce w latach poprzednich. Wielu z nas nie odwiedzi swoich bliskich. Nie znaczy to jednak, że nie możemy pomóc najbliższym w spełnieniu ich marzeń!

A gdyby tak w tym roku, zamiast kupować kolejne skarpetki czy perfumy, podarować bliskim wspomnienia? Brzmi niewiarygodnie, prawda? Okazuje się jednak, że podarunek w postaci przeżyć, emocji, doznań, odczuć jest jak najbardziej realny! Stara jak świat prawda głosi, że w życiu najważniejsze są piękne wspomnienia. Gromadzone rzeczy po pewnym czasie usuwamy w kąt, natomiast emocje pozostają z nami na zawsze.

Wykonując rzeczy, o których od dawna marzyliśmy, pobudzamy wszystkie nasze zmysły, doświadczamy całej gamy uczuć: od podniecenia, ekscytacji, aż po uczucie euforii! Pragniemy, czujemy przeżywamy. I takich wspomnień nikt nam nie odbierze. Wspomnienia się nie zużyją, nie zamkniemy ich w szkatułce i nie odstawimy do kąta. One zawsze będą z nami żywe i zawsze będą kojarzyły się z osobą, która stała się częścią tych wspomnień.

Jeżeli tylko wiemy, o czym marzy bliska nam osoba, możemy pomóc jej te marzenia urzeczywistnić. Zapytacie teraz: jak? w jaki sposób? Otóż istnieje portal pomagający kolekcjonować doznania!

Sama zawsze marzyłam o locie balonem, o skoku ze spadochronem, o nurkowaniu… Te czynności miałam wpisane na moją listę marzeń do spełnienia (do tej pory udało mi się zanurkować). Lot balonem kojarzyłam z Kapadocją, skok ze spadochronem z Dubajem, a nurkowanie z Morzem Czerwonym. Nic bardziej mylnego!

Okazuje się, że marzenia, które zawsze wydawały się finansowo niemożliwe do spełnienia… można spełniać i to za niewielkie pieniądze! Wcale nie trzeba lecieć do Turcji, by polecieć balonem. Nie trzeba rezerwować wczasów w Dubaju, by skoczyć ze spadochronem. Tak, okazuje się, że spełnianie marzeń znajduje się w zasięgu ręki i kosztuje nie więcej niż kilkaset złotych!

Portal Prezent Marzeń powstał właśnie z myślą o takich osobach jak ja, Ty czy nasi bliscy. I nie chodzi tutaj wyłącznie o adrenalinę, o sporty ekstremalne. W ofercie znajdują się również bardziej przyziemne usługi, jak masaże, romantyczne kolacje, degustacje, rejsy statkiem czy kursy.

W obecnych czasach, kiedy podróżowanie zostało bardzo ograniczone, pozwólmy sobie na odrobinę radości, pomimo wszystko. Nie wszystkie aktywności możemy w tym momencie zrealizować, jednak sam zakup biletu, rezerwacja miejsca… sprawia, że czujemy coś w rodzaju ekscytacji na samą myśl o zbliżającej się przygodzie. To daje nam wiarę i energię do przetrwania tych trudnych chwil. Prawda jest taka, że my, jako ludzie, żyjemy marzeniami to one pomagają nam wznosić góry i budzić się z uśmiechem na ustach każdego dnia. Dlaczego więc nie mielibyśmy takiego prezentu podarować sobie czy swoim bliskim? Sprawmy, by te święta, tak inne od tych, jakie do tej pory znaliśmy, były mimo wszystko pełne radości, nadziei, emocji i wzruszeń Podarujmy sobie piękne wspomnienia!

5 thoughts on “Kup bliskim w prezencie… spełnienie marzeń!

  1. Ja skakałam ze spadochronem nad tą palmą w Dubaju i płaciłam 400 USD, ponoć to była dobra cena. Jak teraz widzę, że w Polsce można skoczyć za pólowę tej ceny , to tak sobie myślę, że to w Dubaju nie było tego warte. Tym bardziej, że pół roku na to oszczędzałam. Wrażenia super, ale i tak byłam tak zestresowana skokiem, że tej palmy to prawie nie zauważyłam 🙂 Teraz chcę kupić bratu na 18-tkę taki skok, ale zastanawiam się, czy w styczniu będzie można gdzieś w Polsce skoczyć.

    1. Witaj, Kamilo! Dziękuję Ci za wpis. Właśnie też tak się zastanawiałam, czy warto inwestować takie pieniądze za skok w Dubaju. Zdecydowanie cena tej atrakcji w Polsce bardziej mi odpowiada, a wrażenia z samego skoku na pewno będą równie wspaniałe. A myślałaś może, by kupić bratu voucher? Zrealizuje go sobie w dowolnym terminie 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

    2. Większość (jak nie wszyscy) realizują skoki w sezonie kwiecień-październik. Niestety marne szanse na skok w styczniu z powodu niesprzyjającej pogody. Wyobraź sobie jak zimno musi być podczas skoku. Sami mamy ciary na skórze 😀

      1. My zdecydowanie planujemy skok i czaimy się na lato. Skoro już tyle czasu czekaliśmy, wytrzymamy jeszcze kilka miesięcy. No i, poza tym, że ciepło, to jeszcze widoczność chyba lepsza. Cóż, marzenia trzeba spełniać! Ale nie mam nic przeciwko voucherowi w prezencie nawet już dziś 😀 Pozdrawiam cieplutko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomysł na prezent dla podróżnika

Choć w obecnych czasach napotykamy wiele ograniczeń, nie oznacza to, że nie mamy możliwości sprawienia...

Zamknij